RADO | Historická sýpka v meste Holíč. - RADO Reality Group s.r.o.
Tel.: +421 904 854 810       info@radoreality.sk       Kariéra 14     Kontakt

RADO | Historická sýpka v meste Holíč.

Zvláštne nehnuteľnosti na predaj v lokalite Holíč v Skalici

RADO Reality exkluzívne ponúka na predaj historickú sýpku v meste Holíč.

Objekt je začlenený pôvodne ako výrazný dominantný solitér na návrší nad sídlom, následne ako hlavný objekt poľnohospodárskeho prevádzkového areálu pre úpravu a skladovanie obilia. Stavba barokovej sýpky, bola určená ako ústredná sýpka a začala pravdepodobne v roku 1757. odovzdaná do užívania bola v roku 1761.

Budova má obdĺžnikový pôdorys s 5 nadzemnými podlažiami a rozsiahlym skladovacím suterénom s dominantnou dvojtraktnou dispozíciou a obdĺžnikovým pôdorysom. Všetka nadzemné podlažia sú stavebne identické a vrátane suterénu zaklenuté. Dôvodom takého stavebného riešenia bola snaha eliminovať vysoké požiarne riziko a o snahu konštruktívne zvýšiť nosnosť jednotlivých podlaží. Sýpka je národnou kultúrnou pamiatkou vyhlásenou v roku 1990. V prízemí sú lokalizované sociálne zariadenia, denná miestnosť vrátane kuchynky, priestory laboratórií, sklady technických zariadení a podobne.

Zastavaná plocha sýpky je 2 452m2 a technická budova prislúchajúca 584m2. Voľná plocha okolo sýpky je 3 236m2.
Objekt je založený na základových pásoch z betónu, kameňa a tehál. Podzemné a dve nadzemné podlažia sú obvodovými masívnymi murivami hrúbky 150 – 195cm so stredovým pásom murovaných masívnych pilierov a klenutým stropom z tehál. Následné podlažie je kombinácia obvodových nosných murív s hrúbkami 120 – 135cm. Schody sú kamenné a drevené schodnicové bez pdstupníc.

Krytina je použitá pálená škridla na latách – Bobrovka. Podlahy sú z tehlových dlažieb, drevené, keramických dlažieb na prízemí a PVC. Omietky sú štukové s časti keramických obkladov. Vybavenie tvorí svetelná a motorová elektroinštalácia včítane bleskozvodu, hygienického zariadenia, kuchynská linka, laboratória a ústredné vykurovanie.
Objekt je vo veľmi dobrom technickom stave, krovy sú mimoriadne zachovalé a celý objekt je možné považovať za veľmi atraktívny s veľkým potenciálom využitia.

Ak vás táto ponuka zaujala a chceli by ste vedieť viac informácii o tomto zaujímavom objekte, neváhajte ma kontaktovať a dohodnúť si obhliadku.

Uvedená cena je konečná, pokiaľ sa zmluvné strany nedohodnú inak a nenavyšuje sa o odmenu sprostredkovateľa, v cene je zahrnuté právne poradenstvo, vyhotovenie kúpnych zmlúv, hypotekárne poradenstvo a uhradenie správneho poplatku za návrh na vklad do katastra nehnuteľností.

Radovan Rothacker
RADO Reality Group
Tel.: +421905635073
E-mail: rothacker@radoreality.sk
FB: Reality ZSPodrobné informácie

3036 m²
6272 m²
3236 m²
aktívne

Poloha nehnuteľnosti na mape

Pod Sýpkou, Holíč, Skalica, Slovensko


  • Štát Slovensko
  • Kraj Trnavský
  • Okres Skalica
  • Mesto Holíč
  • Ulica Pod Sýpkou
  • Druh Zvláštne nehnuteľnosti
  • Typ predaj
  • Kontakt +421905635073

Pre viac informácií kontaktujte