RADO | Trojizbový útulný domček vo vidieckom štýle - RADO Reality Group s.r.o.
Tel.: +421 904 854 810       info@radoreality.sk       Kariéra 14     Kontakt

RADO | Trojizbový útulný domček vo vidieckom štýle

Rodinný dom na predaj v lokalite Borský Mikuláš v Senici

Trojizbový útulný domček vo vidieckom štýle.

Hľadáte svoj vysnívaný rodinný domček, alebo chalupu v klasickom vidieckom štýle?

RADO Reality vám exkluzívne jeden takýto ponúka v dedine Borský Mikuláš, ktorá je rodiskom básnika Jána Hollého.
Tento domček sa nachádza síce v centre dediny, no je v tichej ulici a napriek tomuto máte na skok do potravín, supermarketov, pekárne, lekárne, na poštu, pohostinstva, autobusovú zástavku, či návštevu lekára. Ak ste fanúšikom futbalu, tak neďaleko od domu sa nachádza aj miestny futbalový štadión.

Rodinný dom sa nachádza na pozemku o výmere 486m2. Zastavaná plocha je 133m2, úžitková plocha 93m2 a pozostáva z dvoch samostatných vchodov. Prvým vchodom sa dostanete do predsiene, kúpeľne s toaletou a dvoch obytných izieb. Táto časť slúži ako nočná časť. Druhým vchodom sa dostanete do veľkej obývacej izby spojenou s jedálňou, kuchyne a komory, kde je možný výstup na povalu a úložný priestor na uskladnenie zeleniny a potravín. V obývacej izbe je vystavaný krb s pieckou. Strop obývacej izby je klenbový. V nočnej časti izieb je strop so zachovaných trámov a dosiek, ktoré sú pôvodné.

Dom prešiel čiastočnou rekonštrukciou, kde bola menená strecha, podlahy a zrekonštruované okná, v zachovanom štýle. Rodinný dom je napojený na miestny vodovod, avšak na pozemku sa nachádza aj vlastná studňa s pitnou vodou. Na pozemku je aj vlastná žumpa a dom nie je napojený na plyn, keďže bol využívaný ako chalupa. Napriek tejto nevýhode je tu možnosť pripojenia sa na plynovod a miestnu tlakovú kanalizáciu.
Tento rodinný domček, ktorý bol postavený v roku 1903 dýcha svojou históriou a je stvorený pre tých, ktorý hľadajú dom v klasickom vidieckom štýle. Za domom sa nachádza aj kôlňa a je tu aj vonkajšie sedenie a detský záhradný domček. Parkovanie je možné aj vnútorne vo dvore, alebo pred domom, kde je dostatok miesta na zaparkovanie.

V obci Borský Mikuláš sa nachádza miestna pekáreň s chutnými pekárskymi výrobkami, nákupné centrá, mäsiarstvo, zdravotné stredisko, lekáreň, reštaurácia, kvetinárstvo, posilňovňa, autobusová stanica, rodný dom básnika Jána Hollého z 2. polovice 18. storočia. Neďaleko rodného domu Jána Hollého sa nachádza i obľúbené vychádzkové miesto básnika „ Ságelská studnička“. Je to Sírny minerálny prameň. Za pozornosť stojí i slamený domček- príklad ľudovej architektúry vyskytujúcej sa v Západoslovenskom kraji. V časti obce Borský Peter stojí najstaršia pamiatka - barokový kostol, zasvätený svätému Petrovi a Pavlovi. Je to jednoloďová stavba zo 14. storočia. V časti obce Borský Mikuláš stojí barokovo-klasicistický kostol zasvätený sv. Mikulášovi, ktorý bol postavený v roku 1636. Na najvyššom bode Záhorskej nížiny ( 296,9 m. n. m.) na pieskovom vŕšku sa nachádza pôvodne pútnické miesto „ Kaplnka Sv. Márie Magdalény“.
Obec je vzdialená od mesta Šaštín-Stráže 5km, od okresného mesta Senica 18km, Malacky 28km, Kúty 11km. Popri obci vedie vlaková železnica (Kúty – Senica – Trnava) a autobusová doprava všetkými smermi.

Ak Vás táto ponuka zaujala, neváhajte ma kontaktovať a môžete si dohodnúť obhliadku.

Uvedená cena je konečná, pokiaľ sa zmluvné strany nedohodnú inak a nenavyšuje sa o odmenu sprostredkovateľa, v cene je zahrnuté právne poradenstvo, vyhotovenie kúpnych zmlúv, hypotekárne poradenstvo a uhradenie správneho poplatku za návrh na vklad do katastra nehnuteľností.

RADO Reality Group je ocenená Realitnou úniou ako najlepšia realitná kancelária na Slovensku za rok 2022. Okrem iného sme držiteľmi ďalších 4 prestížnych ocenení.

Radovan Rothacker
RADO Reality Group
Tel.: +421905635073
E-mail: rothacker@radoreality.sk
FB: Reality ZS
radoreality.sk

Podrobné informácie

3
113 m²
486 m²
486 m²
93 m²
osobné
čiastočne prerobený
aktívne
áno - separovaný
studňa a vodovod
230/400V
lokálny poskytovateľ
vaňa
vlastné – kombinované
vnútorné
tehla
zariadený
po rekonštrukcii
drevené
rovina
asfaltová cesta

Poloha nehnuteľnosti na mape

Hollého, Borský Mikuláš, Senica, Slovensko


  • Štát Slovensko
  • Kraj Trnavský
  • Okres Senica
  • Mesto Borský Mikuláš
  • Ulica Hollého
  • Druh Rodinný dom
  • Typ predaj
  • Vlastníctvo osobné
  • Kontakt +421905635073

Pre viac informácií kontaktujte